Summer 2019

Name
Days
Location
Turquoise A Ballet Technique
Thaya Deputy
This class is full
Ages 8-11
Monday
3:15 PM to 4:30 PM
Center
Main
Turquoise A Jazz Technique
Thaya Deputy
This class is full
Ages 8-10
Monday
4:30 PM to 5:15 PM
Center
Main
Yellow Ballet/Tap/Tumbling A
Caylee Hunsberger
1 spot left
Ages 3-4
Monday
5:00 PM to 5:45 PM
Back
Main
Purple Tap
Emma Hunsberger
1 spot left
Ages 6-10
Monday
5:15 PM to 6:00 PM
Right
Main
Turquoise A Hip Hop
Jordyn Kustera
1 spot left
Ages 8-10
Monday
5:15 PM to 6:00 PM
Center
Main
Pink Ballet
Thaya Deputy
This class is full
Ages 6-8
Monday
5:30 PM to 6:00 PM
Left
Main
Pink Jazz
Thaya Deputy
3 spots left
Ages 6-8
Monday
6:00 PM to 6:30 PM
Left
Main
Purple Hip Hop
Jordyn Kustera
1 spot left
Ages 6-10
Monday
6:00 PM to 6:45 PM
Right
Main
Turquoise B/Coral Ballet Technique
Aliceea Daniels
2 spots left
Ages 11-16
Monday
6:00 PM to 7:15 PM
Center
Main
White Beginning Dance & Tumbling
Caylee Hunsberger
5 spots left
Ages 2-3
Monday
6:00 PM to 6:30 PM
Back
Main
Pink Tap
Emma Hunsberger
4 spots left
Ages 6-8
Monday
6:35 PM to 7:05 PM
Left
Main
Kamalei Hula
Caylee Hunsberger
3 spots left
Ages 4-6
Monday
6:45 PM to 7:15 PM
Back
Main
Keiki Polynesian Performing Group
Anne Deputy
1 spot left
Ages 6-10
Monday
6:45 PM to 8:00 PM
Right
Main
Pink Hip Hop
Danyiel Coleman
4 spots left
Ages 6-8
Monday
7:05 PM to 7:35 PM
Left
Main
Turquoise B/Coral Jazz Technique
Bethani Hunsberger
3 spots left
Ages 11-16
Monday
7:15 PM to 8:00 PM
Center
Main
Green Polynesian
Anne Deputy
7 spots left
Ages 18-83
Monday
8:00 PM to 9:30 PM
Right
Main
Turquoise B/Coral Conditioning
Bethani Hunsberger
2 spots left
Ages 11-16
Monday
8:00 PM to 8:45 PM
Center
Main
Turquoise A Modern
Thaya Deputy
This class is full
Ages 8-10
Tuesday
3:30 PM to 4:15 PM
Right
Main
Red/Gray Tap
Bethani Hunsberger
3 spots left
Ages 9-12
Tuesday
4:00 PM to 4:40 PM
Center
Main
Purple Ballet/Jazz
Thaya Deputy
1 spot left
Ages 7-10
Tuesday
4:15 PM to 5:40 PM
Right
Main
Level 3 Acro
Bethani Hunsberger
2 spots left
Ages 7-13
Tuesday
4:45 PM to 5:45 PM
Center
Main
Pink Tap
Emma Hunsberger
7 spots left
Ages 6-8
Tuesday
5:00 PM to 5:30 PM
Left
Main
White Beginning Dance/Tumbling A
Allison Sanders
4 spots left
Ages 1-2
Tuesday
5:00 PM to 5:30 PM
Back
Main
Pink Hip Hop
Danyiel Coleman
4 spots left
Ages 6-8
Tuesday
5:30 PM to 6:00 PM
Left
Main
Level 1 Acro
Emma Hunsberger
6 spots left
Ages 6-10
Tuesday
5:45 PM to 6:45 PM
Right
Main
Level 3/4 A Acro
Bethani Hunsberger
This class is full
Ages 5-9
Tuesday
5:45 PM to 6:45 PM
Center
Main
Yellow Ballet/Tap/Tumbling A
Allison Sanders
5 spots left
Ages 3-3
Tuesday
6:00 PM to 6:45 PM
Back
Main
Gold Ballet/Tap/Pre Jazz
Aliceea Daniels
1 spot left
Ages 5-6
Tuesday
6:05 PM to 7:05 PM
Left
Main
Level 2 Acro
Emma Hunsberger
This class is full
Ages 6-10
Tuesday
6:50 PM to 7:50 PM
Center
Main
Boys Hip Hop
Bethani Hunsberger
This class is full
Ages 7-11
Tuesday
7:15 PM to 7:55 PM
Left
Main
Green Belly Dance
Anne Deputy
4 spots left
Ages 19-95
Wednesday
12:15 PM to 1:15 PM
Center
Main
Kamahine Polynesian
Anne Deputy
8 spots left
Ages 10-15
Wednesday
4:15 PM to 5:15 PM
Center
Main
Purple/Turquoise A Musical Theater
Allison Sanders
2 spots left
Ages 6-10
Wednesday
4:15 PM to 5:00 PM
Right
Main
Yellow Ballet/Tap/Tumbling B
Allison Sanders
4 spots left
Ages 4-5
Wednesday
5:10 PM to 5:55 PM
Back
Main
Blue Modern
Caylee Hunsberger
10 spots left
Ages 9-15
Wednesday
5:15 PM to 6:00 PM
Center
Main
Level 2 Gymnastics
Pam Morschauser
1 spot left
Ages 6-9
Wednesday
5:15 PM to 6:15 PM
Right
Main
Pink Ballet
Thaya Deputy
6 spots left
Ages 6-8
Wednesday
5:45 PM to 6:15 PM
Left
Main
Blue Ballet
Caylee Hunsberger
6 spots left
Ages 9-15
Wednesday
6:00 PM to 7:00 PM
Center
Main
White Beginning Dance/Tumbling B
Allison Sanders
This class is full
Ages 2-3
Wednesday
6:00 PM to 6:30 PM
Back
Main
Pink Jazz
Thaya Deputy
6 spots left
Ages 6-8
Wednesday
6:15 PM to 6:45 PM
Left
Main
Blue Tap
Bethani Hunsberger
6 spots left
Ages 9-15
Wednesday
7:00 PM to 7:45 PM
Center
Main
Pointe
Anne Deputy
This class is full
Ages 11-17
Thursday
3:30 PM to 4:15 PM
Right
Main
Turquoise B/Coral Musical Theater
Allison Sanders
3 spots left
Ages 11-17
Thursday
4:15 PM to 5:00 PM
Right
Main
Turquoise A Tap
Jordyn Kustera
1 spot left
Ages 8-11
Thursday
4:45 PM to 5:30 PM
Center
Main
Pink Musical Theater
Allison Sanders
4 spots left
Ages 6-9
Thursday
5:15 PM to 6:00 PM
Left
Main
Turquoise A/Purple Conditioning
Anne Deputy
This class is full
Ages 8-11
Thursday
5:30 PM to 6:15 PM
Center
Main
White Beginning Dance/Tumbling B
Caylee Hunsberger
This class is full
Ages 2-3
Thursday
5:30 PM to 6:00 PM
Back
Main
Blue Musical Theater
Jennifer Liberto
5 spots left
Ages 10-15
Thursday
6:00 PM to 6:45 PM
Right
Main
Yellow Ballet/Tap/Tumbling B
Caylee Hunsberger
1 spot left
Ages 4-5
Thursday
6:05 PM to 6:50 PM
Back
Main
Turquoise A Jumps & Turns
Anne Deputy
This class is full
Ages 8-11
Thursday
6:15 PM to 7:45 PM
Center
Main
Yellow/Gold Musical Theater
Jennifer Liberto
2 spots left
Ages 3-6
Thursday
7:00 PM to 7:30 PM
Back
Main
Green Ballet
Anne Deputy
3 spots left
Ages 19-99
Thursday
7:45 PM to 8:45 PM
Center
Main
Kamahine Polynesian Performing Group
Anne Deputy
7 spots left
Ages 10-17
Monday
3:30 PM to 5:00 PM
Annex
Annex
Blue Hip Hop
Bethani Hunsberger
13 spots left
Ages 9-15
Monday
5:00 PM to 5:45 PM
Annex
Annex
Blue Jazz
Bethani Hunsberger
9 spots left
Ages 9-15
Monday
5:45 PM to 6:30 PM
Annex
Annex
Turquoise B/Coral Jumps & Turns
Aliceea Daniels
4 spots left
Ages 11-17
Tuesday
4:00 PM to 5:30 PM
Annex
Annex
Turquoise B/Coral Tap
Jordyn Kustera
6 spots left
Ages 11-17
Tuesday
5:45 PM to 6:30 PM
Annex
Annex
Turquoise B/Coral Modern
Jordyn Kustera
3 spots left
Ages 11-17
Tuesday
6:30 PM to 7:15 PM
Annex
Annex
Pre Pointe 1/2
Anne Deputy
This class is full
Ages 8-13
Tuesday
7:15 PM to 8:00 PM
Annex
Annex
Pre Pointe 2/3
Anne Deputy
4 spots left
Ages 11-17
Tuesday
8:00 PM to 8:45 PM
Annex
Annex
Ruby Jazz Technique
Bethani Hunsberger
This class is full
Ages 9-17
Wednesday
4:30 PM to 6:15 PM
Annex
Annex
Ruby Ballet Technique
Valerie Amiss
This class is full
Ages 9-17
Wednesday
6:30 PM to 8:30 PM
Annex
Annex
Level 4 Acro A
Bethani Hunsberger
This class is full
Ages 8-11
Thursday
3:15 PM to 4:30 PM
Annex
Annex
Ruby Track Conditioning
Bethani Hunsberger
This class is full
Ages 9-17
Thursday
4:45 PM to 5:30 PM
Annex
Annex
Ruby Track Jumps & Turns
Bethani Hunsberger
This class is full
Ages 9-17
Thursday
5:30 PM to 7:00 PM
Annex
Annex
Level 4/5 Acro B
Bethani Hunsberger
1 spot left
Ages 11-17
Thursday
7:15 PM to 8:30 PM
Annex
Annex