2020 - 2021 Dance Season

Name
Days
Location
Tap/Jazz Combo
Stephanie Ford
Tuesday
12:30 PM to 1:15 PM
Faith Lutheran
Tap/Jazz Combo B
Stephanie Ford
Thursday
10:45 AM to 11:30 AM
Oceanside Academy
Tap/Jazz Combo
Stephanie Ford
Monday
2:15 PM to 3:00 PM
Peter Pan Preschool
Tap/Jazz Combo B
Stephanie Ford
Wednesday
11:15 AM to 12:00 PM
Storybrooke Academy
Acro Levels 1/2
Toni Lipscher
Monday
4:15 PM to 5:15 PM
Room B
Studio
Hip Hop Levels 1/2
Maria Hernandez
Monday
5:15 PM to 6:15 PM
Room A
Studio
Acro Level 3
Toni Lipscher
Monday
5:30 PM to 6:30 PM
Room B
Studio
Hip Hop Level 3
Maria Hernandez
Monday
6:30 PM to 7:30 PM
Room A
Studio
Acro Levels 4/5
Toni Lipscher
Monday
6:45 PM to 7:45 PM
Room B
Studio
Ballet Fitness
Mycaela Everly
Monday
7:45 PM to 8:45 PM
Room A
Studio
Hip Hop Levels 4/5
Maria Hernandez
Monday
7:45 PM to 8:45 PM
Room B
Studio
Combo Level A
Stephanie Ford
Tuesday
3:30 PM to 4:15 PM
Room A
Studio
Contemporary Level 2/3
Jasmine Wright
Tuesday
4:00 PM to 5:00 PM
Room B
Studio
Combo Level B
Stephanie Ford
Tuesday
4:30 PM to 5:15 PM
Room A
Studio
Jazz Levels 2/3
Jasmine Wright
Tuesday
5:15 PM to 6:15 PM
Room B
Studio
Contemporary Level 5
Mycaela Everly
Tuesday
5:30 PM to 6:30 PM
Room A
Studio
Ballet Level 5
Mycaela Everly
Tuesday
6:30 PM to 7:45 PM
Room A
Studio
Ballet Level 3
Jasmine Wright
Tuesday
6:45 PM to 7:45 PM
Room B
Studio
Ballet Levels 1/2
Leah Stricker
Wednesday
4:00 PM to 5:00 PM
Room B
Studio
Contemporary Level 4
Leah Stricker
Wednesday
5:30 PM to 6:30 PM
Room B
Studio
Jazz Level 4
Leah Stricker
Wednesday
6:45 PM to 7:45 PM
Room B
Studio
Performance Hip Hop
Kenny Fowler
Wednesday
7:45 PM to 8:45 PM
Room B
Studio
Elementary Combo Level 2
Stephanie Ford
Thursday
3:00 PM to 3:45 PM
Room A
Studio
Combo Level 1
Hollond Schiller-Romaine
Thursday
4:15 PM to 5:15 PM
Room B
Studio
Modern Levels 4/5
Leah Stricker
Thursday
4:15 PM to 5:15 PM
Room A
Studio
Tap Levels 4/5
Leah Stricker
Thursday
5:15 PM to 6:15 PM
Room A
Studio
Tap Levels 2/3
Hollond Schiller-Romaine
Thursday
5:30 PM to 6:30 PM
Room B
Studio
Jazz Level 5
Leah Stricker
Thursday
6:30 PM to 7:30 PM
Room A
Studio
Ballet Level 4
Mycaela Everly
Thursday
6:45 PM to 8:00 PM
Room B
Studio
Pre-Pointe and Pointe Level 4/5
Mycaela Everly
Thursday
8:00 PM to 9:00 PM
Room B
Studio

Summer Camps 2021

Name
Days
Location
Week 1: Dance, Heart, and Soul
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
8:30 AM to 5:00 PM
Studio
Week 2: Unicorn, Fairy, Sparkle Explosion
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
8:30 AM to 5:00 PM
Studio
Week 3: Staycation
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
8:30 AM to 5:00 PM
Studio
Week 4: Who's the Boss (Baby)?
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
8:30 AM to 5:00 PM
Studio
Week 5: If The Shoe Fits (Cinderella)
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
8:30 AM to 5:00 PM
Studio
Week 6: Minion Invasion
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
8:30 AM to 5:00 PM
Studio
Week 7: Hotel Transylvania
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
8:30 AM to 5:00 PM
Studio

Summer Intensives 2021

Name
Days
Location
Week 1: Intensives
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
9:00 AM to 5:00 PM
Studio
Week 2: Intensives
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
9:00 AM to 5:00 PM
Studio
Week 3: Intensives
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
9:00 AM to 5:00 PM
Studio
Week 4: Intensives
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
9:00 AM to 5:00 PM
Studio


Powered by: DanceStudio-Pro.com