2021 - 2022 Dance Season

Name
Days
Location
Hip Hop
Ricardo Barker
Wednesday
2:30 PM to 3:15 PM
Beacon Cove Elementary
Tap/Jazz Combo
Stephanie Ford
Friday
2:30 PM to 3:15 PM
Beacon Cove Elementary
Tap/Jazz Combo
Stephanie Ford
Tuesday
12:30 PM to 1:15 PM
Faith Lutheran
Hip Hop
Ricardo Barker
Monday
2:30 PM to 3:15 PM
Jupiter Farms Elementary
Tap/Jazz Combo
Stephanie Ford
Tuesday
2:30 PM to 3:15 PM
Jupiter Farms Elementary
Hip Hop
Stephanie Ford
Monday
2:30 PM to 3:15 PM
Marsh Pointe Elementary
Tap/Jazz Combo
Stephanie Ford
Thursday
2:30 PM to 3:15 PM
Marsh Pointe Elementary
Group 1
Stephanie Ford
Thursday
9:45 AM to 10:30 AM
Oceanside Academy
Group 2
Stephanie Ford
Thursday
10:30 AM to 11:15 AM
Oceanside Academy
Tap/Jazz Combo
Stephanie Ford
Monday
2:15 PM to 3:00 PM
Peter Pan Preschool
Tap/Jazz Combo
Stephanie Ford
Wednesday
11:15 AM to 12:00 PM
Storybrooke Academy
Acro 1/2
Toni Lipscher
Monday
4:30 PM to 5:30 PM
Room B
Studio
Tap/Jazz Combo 1
Stephanie Ford
Monday
4:30 PM to 5:30 PM
Room A
Studio
Acro 3A
Toni Lipscher
Monday
5:30 PM to 6:30 PM
Room B
Studio
Hip Hop 1/2
Maria Hernandez
Monday
5:30 PM to 6:30 PM
Room A
Studio
Acro 3B
Toni Lipscher
Monday
6:30 PM to 7:30 PM
Room B
Studio
Hip Hop 3
Maria Hernandez
Monday
6:30 PM to 7:30 PM
Room A
Studio
PreDance Combo
Jasmine Wright
Tuesday
3:45 PM to 4:30 PM
Room B
Studio
Contemporary 2 and 3
Jasmine Wright
Tuesday
4:30 PM to 5:30 PM
Room A
Studio
Contemporary 5
Mycaela Everly
Tuesday
5:30 PM to 6:30 PM
Room B
Studio
Jazz 2
Jasmine Wright
Tuesday
5:30 PM to 6:30 PM
Room A
Studio
Ballet 3
Jasmine Wright
Tuesday
6:30 PM to 7:30 PM
Room A
Studio
Ballet 5
Mycaela Everly
Tuesday
6:30 PM to 7:45 PM
Room B
Studio
Pointe 5
Mycaela Everly
Tuesday
7:45 PM to 8:45 PM
Room B
Studio
Ballet 1/2
Tracy Bailey
Wednesday
4:30 PM to 5:30 PM
Room B
Studio
Jazz 4
Tracy Bailey
Wednesday
5:30 PM to 6:30 PM
Room B
Studio
Jazz 5
Tracy Bailey
Wednesday
6:30 PM to 7:30 PM
Room A
Studio
Hip Hop 5
Kenny Fowler
Wednesday
7:30 PM to 8:30 PM
Room B
Studio
Jazz 3
Jasmine Wright
Thursday
4:30 PM to 5:30 PM
Room A
Studio
Tap 2
Hollond Schiller-Romaine
Thursday
4:30 PM to 5:30 PM
Room B
Studio
Acro 5
Jasmine Wright
Thursday
5:30 PM to 6:30 PM
Room A
Studio
Tap 3/4
Hollond Schiller-Romaine
Thursday
5:30 PM to 6:30 PM
Room B
Studio
Ballet 4
Mycaela Everly
Thursday
6:30 PM to 7:30 PM
Room B
Studio


Powered by: DanceStudio-Pro.com