2020 Summer

Name
Days
Location
Purple/Blue Progressing Ballet Technique with Flexibility Training
Thaya Deputy
This class is full
Ages 7-11
Monday
9:00 AM to 10:00 AM
Outside Left
Main
Coral/Red/Gray/Black Tap
Jordyn Kustera
This class is full
Ages 9-16
Monday
9:40 AM to 11:10 AM
Outside Right
Main
Purple/Blue Jumps & Turns
Thaya Deputy
This class is full
Ages 7-11
Monday
10:10 AM to 11:10 AM
Outside Left
Main
Turquoise/Auditioning Ballet Technique
Anne Deputy
2 spots left
Ages 8-12
Monday
11:20 AM to 12:35 PM
Outside Left
Main
Turquoise/Coral/Red Musical Theater
Allison Sanders
3 spots left
Ages 9-14
Monday
4:00 PM to 4:50 PM
Outside Right
Main
Level 1 Gymnastics
Pam Morschauser
This class is full
Ages 3-5
Monday
4:45 PM to 5:35 PM
Outside Left
Main
Pink/Purple Musical Theater
Allison Sanders
6 spots left
Ages 6-9
Monday
5:00 PM to 5:45 PM
Outside Right
Main
Level 2 Gymnastics
Pam Morschauser
9 spots left
Ages 6-9
Monday
5:45 PM to 6:35 PM
Outside Left
Main
Blue Jazz
Emma Hunsberger
5 spots left
Ages 9-14
Monday
5:55 PM to 6:50 PM
Outside Right
Main
Green Belly Dance
Anne Deputy
4 spots left
Ages 18-91
Monday
6:10 PM to 6:55 PM
Center
Main
Pink Ballet/Jazz
Thaya Deputy
7 spots left
Ages 6-8
Monday
6:45 PM to 7:45 PM
Outside Left
Main
Blue Tap
Emma Hunsberger
9 spots left
Ages 9-14
Monday
7:00 PM to 7:55 PM
Outside Right
Main
Green Polynesian
Anne Deputy
2 spots left
Ages 18-91
Monday
7:00 PM to 8:00 PM
Center
Main
Green Jazz
Anne Deputy
3 spots left
Ages 18-91
Monday
8:05 PM to 8:45 PM
Center
Main
Green Tap
Anne Deputy
5 spots left
Ages 18-91
Monday
8:50 PM to 9:35 PM
Center
Main
Advanced Progressing Ballet Technique with Flexibility Training
Thaya Deputy
This class is full
Ages 9-17
Tuesday
9:00 AM to 10:30 AM
Outside Right
Main
Advanced Jumps
Bethani Hunsberger
This class is full
Ages 9-16
Tuesday
10:40 AM to 11:25 AM
Outside Right
Main
Turquoise/Auditioning Turns
Anne Deputy
2 spots left
Ages 8-12
Tuesday
10:40 AM to 11:25 AM
Outside Left
Main
Advanced Jazz
Bethani Hunsberger
This class is full
Ages 9-16
Tuesday
11:35 AM to 12:20 PM
Outside Right
Main
Kamahine Polynesian Performing Group
Anne Deputy
This class is full
Ages 10-16
Tuesday
12:45 PM to 1:45 PM
Center
Main
Gold Ballet/Tap/Jazz
Aliceea Daniels
4 spots left
Ages 5-6
Tuesday
4:55 PM to 5:55 PM
Outside Left
Main
Level 1 Acro
Emma Hunsberger
7 spots left
Ages 6-10
Tuesday
4:55 PM to 5:50 PM
Outside Right
Main
Blue Ballet
Aliceea Daniels
6 spots left
Ages 9-14
Tuesday
6:05 PM to 7:00 PM
Outside Right
Main
Yellow Ballet/Tap/Tumbling
Caylee Hunsberger
5 spots left
Ages 3-4
Tuesday
6:05 PM to 6:50 PM
Outside Left
Main
Yellow/Gold Musical Theater
Kimberly Sanders
3 spots left
Ages 3-6
Tuesday
7:00 PM to 7:30 PM
Outside Left
Main
Blue Modern
Caylee Hunsberger
6 spots left
Ages 9-14
Tuesday
7:15 PM to 8:10 PM
Outside Right
Main
Green Ballet
Anne Deputy
3 spots left
Ages 18-91
Tuesday
8:00 PM to 9:00 PM
Center
Main
Turquoise/Red Progressing Ballet Technique with Flexibility Training
Thaya Deputy
This class is full
Ages 8-12
Wednesday
9:00 AM to 10:30 AM
Outside Right
Main
Advanced Turns
Anne Deputy
This class is full
Ages 9-16
Wednesday
10:40 AM to 11:25 AM
Outside Right
Main
Turquoise/Auditioning Jumps
Bethani Hunsberger
2 spots left
Ages 8-12
Wednesday
10:40 AM to 11:25 AM
Outside Left
Main
Turquoise/Auditioning Jazz Technique
Thaya Deputy
2 spots left
Ages 8-12
Wednesday
11:35 AM to 12:20 PM
Outside Left
Main
Keiki Polynesian Performing Group
Anne Deputy
This class is full
Ages 8-12
Wednesday
12:45 PM to 1:45 PM
Center
Main
Kamahine Polynesian
Anne Deputy
5 spots left
Ages 0-0
Wednesday
3:50 PM to 4:45 PM
Outside Left
Main
Level 2 Acro
Emma Hunsberger
4 spots left
Ages 7-11
Wednesday
4:55 PM to 5:50 PM
Outside Right
Main
Yellow Ballet/Tap/Tumbling
Caylee Hunsberger
6 spots left
Ages 3-4
Wednesday
5:00 PM to 5:45 PM
Outside Left
Main
White Beginning Dance & Tumbling
Anne Deputy
8 spots left
Ages 1-2
Wednesday
5:55 PM to 6:25 PM
Outside Left
Main
Level 3 Acro
Bethani Hunsberger
4 spots left
Ages 8-14
Wednesday
6:00 PM to 7:00 PM
Outside Right
Main
Gold Ballet/Tap/Jazz
Anne Deputy
4 spots left
Ages 5-6
Wednesday
6:35 PM to 7:35 PM
Outside Left
Main
Level 4 Acro
Bethani Hunsberger
5 spots left
Ages 7-12
Wednesday
7:10 PM to 8:10 PM
Outside Right
Main
Advanced Ballet Technique
Anne Deputy
This class is full
Ages 9-16
Thursday
9:00 AM to 10:30 AM
Outside Right
Main
Level 4/5 Acro
Bethani Hunsberger
This class is full
Ages 8-16
Thursday
10:40 AM to 12:00 PM
Outside Right
Main
Purple Ballet/Jazz
Anne Deputy
1 spot left
Ages 7-11
Thursday
10:40 AM to 12:10 PM
Outside Left
Main
Keiki Hula
Caylee Hunsberger
1 spot left
Ages 5-8
Thursday
4:00 PM to 4:40 PM
Outside Left
Main
Boys Hip Hop
Jamar Martin
10 spots left
Ages 7-12
Thursday
4:05 PM to 4:50 PM
Outside Right
Main
White Beginning Dance & Tumbling
Allison Sanders
6 spots left
Ages 1-2
Thursday
4:50 PM to 5:20 PM
Outside Left
Main
Blue Hip Hop
Jamar Martin
6 spots left
Ages 9-15
Thursday
5:00 PM to 5:55 PM
Outside Right
Main
Pink Tap
Emma Hunsberger
7 spots left
Ages 6-9
Thursday
5:30 PM to 6:00 PM
Outside Left
Main
Blue Musical Theater
Jennifer Liberto
6 spots left
Ages 9-15
Thursday
6:05 PM to 7:00 PM
Outside Right
Main
Pink Hip Hop
Jamar Martin
8 spots left
Ages 6-9
Thursday
6:05 PM to 6:35 PM
Outside Left
Main
Purple/Turquoise Hip Hop
Jamar Martin
3 spots left
Ages 8-10
Thursday
6:45 PM to 7:25 PM
Outside Left
Main
Purple/Turquoise Tap
Emma Hunsberger
1 spot left
Ages 8-10
Thursday
7:30 PM to 8:10 PM
Outside Left
Main

Early Student Interest

Name
Days
Location
Early Fall 2020 Interest
184 spots left
Ages 1-99
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
9:00 AM to 9:00 AM
Main


Powered by: DanceStudio-Pro.com