2022-2023 Enrollment

Name
Days
Location
Advanced Ballet
Anna Baker
Monday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio D
Main
Dazzlin Divas A Competitive Hip Hop
Danielle Bruno
Monday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio B
Main
Jazz Technique (Rubies A & B)
Jennifer Grimes
Monday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio C
Main
Petite Lyrical *NEW*
Hannah Grippo
Monday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio A
Main
Dazzlin Divas A Competitive Jazz
Amee Boughter
Monday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio B
Main
Glitzy Girls A Competitive Hip Hop
Danielle Bruno
Monday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio A
Main
Intermediate Ballet
Anna Baker
Monday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio D
Main
Jazz Technique ( Emeralds)
Jennifer Grimes
Monday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio C
Main
Glitzy A Competitive Jazz
Jennifer Grimes
Monday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio C
Main
Musical Theater
Amee Boughter
Monday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio B
Main
Sapphires Competitive Hip Hop
Madi King
Monday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio D
Main
Advanced Pointe
Anna Baker
Monday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio D
Main
Intermediate Lyrical/Contemporary
Hannah Grippo
Monday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio A
Main
Jazz Technique ( Diamonds & Sapphires)
Jennifer Grimes
Monday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio C
Main
Rubies B Competitive Jazz
Amee Boughter
Monday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio B
Main
Advanced Jazz/Contemporary
Amee Boughter
Monday
8:00 PM to 8:45 PM
Studio B
Main
Intermediate/Advanced Ballet
Anna Baker
Monday
8:00 PM to 8:45 PM
Studio D
Main
Sapphires Competitive Jazz
Hannah Grippo
Monday
8:00 PM to 8:45 PM
Studio C
Main
Beginner/Intermediate Pointe
Anna Baker
Tuesday
4:30 PM to 5:00 PM
Studio D
Main
Diamonds Competitive Contemporary
Chelsea Haybarger
Tuesday
5:00 PM to 5:45 PM
Main
Emeralds Competitive Hip Hop
Danielle Bruno
Tuesday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio C
Main
Petite Ballet
Anna Baker
3 spots left
Tuesday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio D
Main
Rubies A Competitive Jazz
Amee Boughter
Tuesday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio B
Main
Diamonds Competitive Hip Hop
Danielle Bruno
Tuesday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio C
Main
Emeralds Competitive Jazz
Amee Boughter
Tuesday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio B
Main
Jazz Technique (Glitzy & Dazzlin)
Jennifer Grimes
Tuesday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio D
Main
Rubies A & B Contemporary
Chelsea Haybarger
Tuesday
5:45 PM to 6:30 PM
Main
Beginner/Intermediate Ballet
Anna Baker
Tuesday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio D
Main
Diamonds Competitive Jazz
Amee Boughter
Tuesday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio B
Main
Emeralds Competitive Contemporary
Chelsea Haybarger
Tuesday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio C
Main
Rubies A Competitive Hip Hop
Danielle Bruno
Tuesday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio A
Main
Dazzlin Divas A & B Contemporary
Chelsea Haybarger
Tuesday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio C
Main
Int/Adv Tap
Amee Boughter
Tuesday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio B
Main
Intermediate/Advanced Ballet
Anna Baker
Tuesday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio D
Main
Competitive Broadway *NEW*
Amee Boughter
Tuesday
8:00 PM to 8:45 PM
Studio C
Main
Sapphires Competitive Contemporary
Chelsea Haybarger
Tuesday
8:00 PM to 8:45 PM
Studio B
Main
Ballet/Tap Combo
Sydney Kolas
7 spots left
Wednesday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio B
Main
Mommy & Me/Daddy & Me
Susan Hardisky
12 spots left
Wednesday
5:00 PM to 5:30 PM
Studio C
Main
Stretch, Strength & Flexibility *NEW*
Aaliyah Smith
Wednesday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio D
Main
Mini Movers Hip Hop *NEW*
Marisa Saad
14 spots left
Wednesday
5:30 PM to 6:00 PM
Studio A
Main
Tiny Tots (Ballet/Jazz)
Susan Hardisky
6 spots left
Wednesday
5:30 PM to 6:00 PM
Studio C
Main
Beginner Jazz
Sydney Kolas
Wednesday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio B
Main
Intermediate Combos *NEW*
Aaliyah Smith
Wednesday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio D
Main
Mini Movers (Jazz)
Susan Hardisky
3 spots left
Wednesday
6:00 PM to 6:45 PM
Studio C
Main
Teenie Hip Hop
Marisa Saad
6 spots left
Wednesday
6:00 PM to 6:45 PM
Studio A
Main
Intermediate Tap/Musical Theater *NEW*
Sydney Kolas
Wednesday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio B
Main
Stretch, Strength & Flexibility *NEW*
Aaliyah Smith
Wednesday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio D
Main
Ballet/Jazz Combo
Susan Hardisky
0 spots left
Wednesday
6:45 PM to 7:30 PM
Studio C
Main
Beginner Hip Hop
Marisa Saad
Wednesday
6:45 PM to 7:30 PM
Studio A
Main
Advanced Combos *NEW*
Aaliyah Smith
Wednesday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio D
Main
Dazzlin Divas B Competitive Jazz
Hannah Grippo
Thursday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio C
Main
Shining Stars Competitive Jazz
Madi King
Thursday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio B
Main
Teenie Hip Hop
Danielle Bruno
4 spots left
Thursday
5:00 PM to 5:45 PM
Studio D
Main
Tiny Hip Hoppers
Marisa Saad
12 spots left
Thursday
5:00 PM to 5:30 PM
Studio A
Main
Dazzlin Divas B Competitive Hip Hop
Marisa Saad
Thursday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio A
Main
Glitzy Girls B Competitive Jazz
Madi King
Thursday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio D
Main
Shining Stars Competitive Hip Hop
Ashleigh Rubis
Thursday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio B
Main
Sparkling Gems Competitive Jazz
Hannah Grippo
Thursday
5:45 PM to 6:30 PM
Studio C
Main
Beginner Hip Hop
Madi King
Thursday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio A
Main
Glitzy Girls B Competitive hip Hop
Ashleigh Rubis
Thursday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio B
Main
Intermediate Jazz
Hannah Grippo
Thursday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio C
Main
Mini Ballet
Sydney Kolas
9 spots left
Thursday
6:30 PM to 7:15 PM
Studio D
Main
Intermediate Hip Hop
Ashleigh Rubis
Thursday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio B
Main
Intermediate/Advanced Jazz
Hannah Grippo
Thursday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio C
Main
Petite Ballet
Sydney Kolas
Thursday
7:15 PM to 8:00 PM
Studio D
Main
Intermediate Ballet
Sydney Kolas
Thursday
8:00 PM to 8:45 PM
Studio B
Main
Intermediate/Advanced Hip Hop
Ashleigh Rubis
Thursday
8:00 PM to 8:45 PM
Studio C
Main


Powered by: DanceStudio-Pro.com