2022

Name
Days
Location
10 & Under Industry Competition Troupe
Monday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
Aerial Gym Class 1
Monday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
Ready Set Dance Monday Level 2
Monday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
Senior Lyrical
Monday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
15 & Under Industry Competition Troupe
Monday
5:00 PM to 6:15 PM
Main
Aerial Gym Class 2
Monday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
Intermediate Lyrical
Monday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
Open Industry Competition Troupe
Monday
5:45 PM to 7:00 PM
Main
Aerial Gym Class 3
Monday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
Sub-Senior Lyrical
Monday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
12 & Under Industry Competition Troupe
Monday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
Advanced Lyrical
Monday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
Aerial Gym Class 4
Monday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
Intermediate Jazz
Tuesday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
Novice Lyrical
Tuesday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
Pointe Class (Intermediate & Advanced)
Tuesday
4:30 PM to 5:00 PM
Main
Advanced Jazz
Tuesday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
Novice Jazz
Tuesday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
RAD Intermediate Ballet
Tuesday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
Open Technique
Tuesday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
RAD Advanced One Ballet
Tuesday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
Sub-Senior Jazz
Tuesday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
Beginner Adult Dance Class
Tuesday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
RAD Intermediate Foundation Ballet
Tuesday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
Senior Jazz
Tuesday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
Acrobatic Arts Level 6
Wednesday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
Junior Jazz
Wednesday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
Senior Hip Hop
Wednesday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
Acrobatic Arts Level 2/3
Wednesday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
Intermediate Hip Hop
Wednesday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
Junior/Novice Hip Hop
Wednesday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
Senior Tap
Wednesday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
Acrobatic Arts Level 4
Wednesday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
Acrobatic Arts Level 5
Wednesday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
Advanced Tap
Wednesday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
Sub-Senior Hip Hop
Wednesday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
Acrobatic Arts Level 7/8
Wednesday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
Advanced Hip Hop
Wednesday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
Sub-Senior Tap
Wednesday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
Ready Set Dance Thursday Level 1
Thursday
9:00 AM to 10:00 AM
Main
Ready Set Move Thursday
Thursday
9:00 AM to 9:45 AM
Main
Ready Set Dance Thursday Level 1/2
Thursday
10:00 AM to 11:00 AM
Main
15 & Under Elite Competition Troupe
Thursday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
Tutu Toes Ballet
Thursday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
12 & Under Elite Competition Troupe
Thursday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
RAD Advanced One Ballet Exam
Thursday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
Open Elite Competition Troupe
Thursday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
RAD Intermediate Foundation Ballet Exam
Thursday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
Tech, Stretch & Conditioning Class 1
Thursday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
Advanced Tech, Stretch & Conditioning
Thursday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
RAD Intermediate Ballet Exam
Thursday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
Tech, Stretch & Conditioning Class 2
Thursday
7:00 PM to 8:00 PM
Main
Junior Tap
Friday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
RAD Grade 1 Ballet
Friday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
RAD Grade 3 Ballet
Friday
4:00 PM to 5:00 PM
Main
Novice Tap
Friday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
RAD Grade 4 Ballet
Friday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
RAD Primary Ballet
Friday
5:00 PM to 6:00 PM
Main
Intermediate Tap
Friday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
RAD Grade 2 Ballet
Friday
6:00 PM to 7:00 PM
Main
6 & Under Competition Troupe
Saturday
8:30 AM to 9:30 AM
Main
RAD Grade 3 Ballet Exam
Saturday
8:30 AM to 9:30 AM
Main
Ready Set Dance Saturday Level 1
Saturday
8:30 AM to 9:30 AM
Main
Ready Set Move Saturday
Saturday
8:45 AM to 9:30 AM
Main
10 & Under Elite Competition Troupe
Saturday
9:30 AM to 10:30 AM
Main
RAD Grade 1 Ballet Exam
Saturday
9:30 AM to 10:30 AM
Main
Ready Set Dance Saturday Level 2
Saturday
9:30 AM to 10:30 AM
Main
8 & Under Competition Troupe
Saturday
10:30 AM to 11:30 AM
Main
RAD Grade 4 Ballet Exam
Saturday
10:30 AM to 11:30 AM
Main
RAD Grade 2 Ballet Exam
Saturday
11:30 AM to 12:30 PM
Main


Powered by: DanceStudio-Pro.com