Summer 2019

Location Name Class Days
A
LoL Hip Hop / Acro Camp- AUGUST 5 - Young Child Dance Class
Amberlee Prosser

Ages 5-9
Monday
4:00 PM to 6:00 PM
Aug 5 to Aug 5
A
Big Bow Camp - Young Child Dance Class
Amberlee Prosser

Ages 5-9
Wednesday Thursday
4:00 PM to 6:00 PM
Jul 24 to Jul 25
A
Mini Poppins Camp - Young Child Dance Class
Amberlee Prosser

Ages 5-9
Wednesday Thursday
4:00 PM to 6:00 PM
Jul 31 to Aug 1
A
Pro Technique
Amberlee Prosser

Ages 8-18
Monday Wednesday Thursday
5:00 PM to 7:00 PM
Jul 22 to Aug 2
A
Elite Technique
Amberlee Prosser

Ages 12-18
Monday Wednesday Thursday
6:00 PM to 9:00 PM
Jul 22 to Aug 2
A
Rise Up
Amberlee Prosser

Ages 8-18
Tuesday Friday
5:00 PM to 7:00 PM
Jul 22 to Aug 2
A
Core Technique
Amberlee Prosser

Ages 8-18
Tuesday Thursday Friday
5:00 PM to 7:00 PM
Jul 22 to Aug 2

Fall 2019

Location Name Class Days
A
Acro Int
Bea Swearingen

Ages 8-16
Monday
4:00 PM to 5:00 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Open Acro
Bea Swearingen

Ages 8-16
Monday
5:00 PM to 6:00 PM
Aug 7 to Dec 18
B
Tap 3-4
Michelle Green-Clark

Ages 12-18
Monday
5:00 PM to 6:00 PM
Aug 7 to Dec 18
A
Hip Hop 4
Ryan McKee

Ages 12-18
Monday
6:00 PM to 7:00 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Tap 3a
Michelle Green-Clark

Ages 12-18
Monday
6:00 PM to 7:00 PM
Aug 7 to Dec 21
B
Hip Hop 2-3
Ryan McKee

Ages 11-18
Monday
7:00 PM to 8:00 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Tap 2
Michelle Green-Clark

Ages 8-18
Monday
7:00 PM to 8:00 PM
Aug 7 to Dec 18
B
Acro Advanced
Bea Swearingen

Ages 8-16
Tuesday
4:00 PM to 5:00 PM
Aug 7 to Dec 18
A
Ballet 2b
Sarah Russell

Ages 8-18
Tuesday
4:00 PM to 5:00 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Junior Jazz
Amberlee Prosser

Ages 5-7
Tuesday
4:00 PM to 4:45 PM
Aug 7 to Dec 18
B
Jazz 2b
Amberlee Prosser

Ages 8-13
Tuesday
5:00 PM to 6:00 PM
Aug 7 to Dec 18
A
Junior Ballet
Bea Swearingen

Ages 5-7
Tuesday
5:00 PM to 5:45 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Acro Int
Bea Swearingen

Ages 8-16
Tuesday
6:00 PM to 7:00 PM
Aug 7 to Dec 18
B
Lyrical 1-2
Eva Sellers

Ages 8-13
Tuesday
6:00 PM to 7:00 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Ballet 2a
Aristea Walker

Ages 8-12
Tuesday
7:00 PM to 8:00 PM
Aug 7 to Dec 18
A
Acro Int
Bea Swearingen

Ages 8-16
Wednesday
4:00 PM to 5:00 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Acro Intro 2
Bea Swearingen

Ages 8-16
Wednesday
5:00 PM to 6:00 PM
Aug 7 to Dec 18
B
Little Stars 1
Angela Stearn

Ages 3-4
Wednesday
5:00 PM to 5:45 PM
Aug 7 to Dec 18
A
Jazz 1-2
Amberlee Prosser

Ages 8-13
Wednesday
6:00 PM to 7:00 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Little Stars 2
Angela Stearn

Ages 5-6
Wednesday
6:00 PM to 6:45 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Ballet 1-2
Angela Stearn

Ages 8-12
Wednesday
7:00 PM to 8:00 PM
Aug 7 to Dec 18
B
Ballet 2-3
Sarah Russell

Ages 8-16
Thursday
4:00 PM to 5:00 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Junior Hip Hop
Malea Boggess

Ages 5-7
Thursday
4:00 PM to 4:45 PM
Aug 7 to Dec 18
C
Junior Tap
Malea Boggess

Ages 5-7
Thursday
5:00 PM to 5:45 PM
Aug 7 to Dec 18
A
Contemporary 2
Aly Homen

Ages 10-18
Thursday
8:00 PM to 9:00 PM
Aug 7 to Dec 18
A
Tap/Ballet Combo
Malea Boggess

Ages 5-7
Saturday
9:00 AM to 10:00 AM
Aug 7 to Dec 21
A
Hip Hop / Acro
Malea Boggess

Ages 5-7
Saturday
10:00 AM to 11:00 AM
Aug 7 to Dec 21
1
Jazz 1/2
Amberlee Prosser

Ages 8-13
Monday
4:00 PM to 5:00 PM
Aug 7 to Dec 18
2
Little Stars 1-2
Malea Boggess

Ages 4-6
Monday
4:00 PM to 4:45 PM
Aug 7 to Dec 18
1
Acro 1/2
Amberlee Prosser

Ages 8-16
Monday
7:00 PM to 8:00 PM
Aug 7 to Dec 18
1
Hip Hop 1/2
Ryan McKee

Ages 8-18
Tuesday
5:00 PM to 6:00 PM
Aug 7 to Dec 18
1
Tap 1/2
Michelle Green-Clark

Ages 8-12
Tuesday
6:00 PM to 7:00 PM
Aug 7 to Dec 18
1
Breakdance
Ryan McKee

Ages 8-18
Tuesday
7:00 PM to 8:00 PM
Aug 7 to Dec 18
2
Tap 1 (Age 7-9)
Sarah Ewert

Ages 5-7
Wednesday
4:00 PM to 5:00 PM
Aug 7 to Dec 18
1
Acro 2/3
Aly Homen

Ages 8-16
Wednesday
5:00 PM to 6:00 PM
Aug 7 to Dec 18
Junior Ballet
Sarah Ewert

Ages 5-7
Wednesday
5:00 PM to 5:45 PM
Aug 7 to Dec 18
Dance Team Prep/Pom
Malea Boggess

Ages 11-22
Saturday
1:30 PM to 2:30 PM
Aug 7 to Dec 18


Powered by: DanceStudio-Pro.com