Summer 2023

Name
Days
Location
Ballet 2a (Mon 3:00)
Megan Gordon
Ages 5-6
Monday
3:00 PM to 3:45 PM
2nd Floor Classroom #201
North Side - 220 W 10th St
Hip Hop 3/4 (Monday)
Madison Bentz
Ages 7-98
Monday
3:00 PM to 4:00 PM
Fellowship Hall
North Side - 220 W 10th St
Irish Step 3/4 (Monday 3:00)
Allison Goss-Lara
Ages 7-99
Monday
3:00 PM to 4:00 PM
Tap room
North Side - 220 W 10th St
Worship Dance 3/4 (Monday)
Kate Fisher
Ages 7-99
Monday
3:00 PM to 4:00 PM
2nd Floor Back Classroom
North Side - 220 W 10th St
Ballet 1 (Mon 4:00)
Cris Mishmash
Ages 3-4
Monday
4:00 PM to 4:30 PM
2nd Floor Classroom #200
North Side - 220 W 10th St
Irish Step 3/4 (Monday 4:00)
Jennifer Zucca
Ages 7-99
Monday
4:00 PM to 5:00 PM
Tap room
North Side - 220 W 10th St
Tumbling 2 (Mon 4:00)
Victoria Moffitt
Ages 5-6
Monday
4:00 PM to 4:45 PM
2nd Floor Classroom #3
North Side - 220 W 10th St
Ballet 3b/c Technique (Monday)
Kate Fisher
Ages 7-9
Monday
4:15 PM to 5:00 PM
3rd Floor Classroom
North Side - 220 W 10th St
Ballet 2a (Mon 4:30)
Megan Gordon
Ages 5-6
Monday
4:30 PM to 5:15 PM
2nd Floor Classroom #201
North Side - 220 W 10th St
Tumbling 3/4 (Mon 4:30)
Carey Cherochak
Ages 7-99
Monday
4:30 PM to 5:30 PM
Fellowship Hall
North Side - 220 W 10th St
Tumbling 1 (Mon 4:45)
Victoria Moffitt
Ages 3-4
Monday
4:45 PM to 5:15 PM
2nd Floor Classroom #3
North Side - 220 W 10th St
Ballet 3 Choreography (Mon 5:00)
Kate Fisher
Ages 7-9
Monday
5:00 PM to 5:30 PM
3rd Floor Classroom
North Side - 220 W 10th St
Tap 2 (Monday)
Allison Goss-Lara
Ages 5-6
Monday
5:00 PM to 5:45 PM
Tap room
North Side - 220 W 10th St
Ballet 1 (Mon 5:30)
Cris Mishmash
Ages 3-4
Monday
5:30 PM to 6:00 PM
2nd Floor Classroom #200
North Side - 220 W 10th St
Rainbow Connections (Monday)
Victoria Moffitt
Ages 2-4
Monday
5:30 PM to 6:00 PM
2nd Floor Back Classroom
North Side - 220 W 10th St
Tap 1 (Monday)
Allison Goss-Lara
Ages 3-4
Monday
5:45 PM to 6:15 PM
Tap room
North Side - 220 W 10th St
Tumbling 3/4 (Mon 5:45)
Carey Cherochak
Ages 7-99
Monday
5:45 PM to 6:45 PM
Fellowship Hall
North Side - 220 W 10th St
Ballet 2b (Monday)
Megan Gordon
Ages 5-6
Monday
6:00 PM to 7:00 PM
2nd Floor Classroom #201
North Side - 220 W 10th St
Ballet 4 Technique (Mon 6:00)
Kate Fisher
Ages 10-99
Monday
6:00 PM to 7:00 PM
3rd Floor Classroom
North Side - 220 W 10th St
Ballet 3a Technique (Monday)
Miranda Vensor
Ages 7-9
Monday
6:30 PM to 7:15 PM
2nd Floor Back Classroom
North Side - 220 W 10th St
Tap 3 (Monday)
Allison Goss-Lara
Ages 7-99
Monday
6:30 PM to 7:30 PM
Tap room
North Side - 220 W 10th St
Ballet 4 Choreography (Mon 7:00)
Kate Fisher
Ages 7-99
Monday
7:00 PM to 7:30 PM
3rd Floor Classroom
North Side - 220 W 10th St
Ballet 3 Choreography (Mon 7:15)
Miranda Vensor
Ages 7-9
Monday
7:15 PM to 7:45 PM
2nd Floor Back Classroom
North Side - 220 W 10th St
Dance Performers
Marissa Dilka
Ages 10-99
Wednesday
5:15 PM to 6:30 PM
3rd Floor Classroom
North Side - 220 W 10th St
Ballet 1 (Fri 9:00)
Megan Gordon
Ages 3-4
Friday
9:00 AM to 9:30 AM
200
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 3a Technique (Friday)
Kate Fisher
Ages 7-9
Friday
9:00 AM to 9:45 AM
300
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Jazz 3/4
Devin Skipper
Ages 7-99
Friday
9:00 AM to 10:00 AM
Tap Room
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Tap 2 (Fri)
Madison Bentz
Ages 5-6
Friday
9:30 AM to 10:15 AM
Tap Room
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 2 (Fri 9:45)
Megan Gordon
Ages 5-6
Friday
9:45 AM to 10:30 AM
200
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 3 Choreography (Fri 9:45)
Kate Fisher
Ages 7-9
Friday
9:45 AM to 10:15 AM
300
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Boys Hip Hop 3/4 (Fri)
Marek Daneluk
Ages 7-98
Friday
10:00 AM to 11:00 AM
Sanctuary
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Tumbling 1 (Fri)
Victoria Moffitt
Ages 3-4
Friday
10:00 AM to 10:30 AM
Room 208
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 4a/4b Technique (Friday)
Kate Fisher
Ages 10-99
Friday
10:30 AM to 11:30 AM
300
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Tap 3 (Fri)
Madison Bentz
Ages 7-99
Friday
10:30 AM to 11:30 AM
Tap Room
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Tap 1 (Friday)
Devin Skipper
Ages 3-4
Friday
10:45 AM to 11:15 AM
Tap Room
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Tumbling 2 (Fri 10:45)
Victoria Moffitt
Ages 5-6
Friday
10:45 AM to 11:30 AM
Room 208
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 1 (Fri 11:00)
Cris Mishmash
Ages 3-4
Friday
11:00 AM to 11:30 AM
200
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 4c Technique
Megan Gordon
Ages 12-99
Friday
11:00 AM to 12:00 PM
Sanctuary
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Tumbling 3/4 (Fri 11:15)
Carey Cherochak
Ages 7-99
Friday
11:15 AM to 12:15 PM
Fellowship Foyer
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 4a/4b Choreography (Friday)
Kate Fisher
Ages 10-99
Friday
11:30 AM to 12:00 PM
300
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Rainbow Connections (Friday)
Victoria Moffitt
Ages 2-4
Friday
11:30 AM to 12:00 PM
200
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 4c Choreography
Megan Gordon
Ages 12-99
Friday
12:00 PM to 12:30 PM
Sanctuary
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Tumbling 2 (Fri 12:00)
Peyton Emerson
Ages 5-6
Friday
12:00 PM to 12:45 PM
Room 208
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 3b/c Technique (Friday)
Kate Fisher
Ages 7-9
Friday
12:15 PM to 1:00 PM
300
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Hip Hop 3/4
Madison Bentz
Ages 7-99
Friday
12:30 PM to 1:30 PM
Sanctuary
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Tumbling 3b/4
Carey Cherochak
Ages 7-99
Friday
12:30 PM to 1:30 PM
Fellowship Foyer
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 2 (Fri 12:45)
Megan Gordon
Ages 5-6
Friday
12:45 PM to 1:30 PM
200
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 3 Choreography (Fri 1:00)
Kate Fisher
Ages 7-9
Friday
1:00 PM to 1:30 PM
300
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Tap 4
Madison Bentz
Ages 9-99
Friday
1:30 PM to 2:30 PM
Tap Room
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Tumbling 3/4 (Fri 1:30)
Carey Cherochak
Ages 7-9
Friday
1:30 PM to 2:30 PM
Fellowship Foyer
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Worship Dance 3/4 (Friday)
Megan Gordon
Ages 10-99
Friday
2:00 PM to 3:00 PM
Sanctuary
Pueblo West - 494 E Hemlock Dr.
Ballet 2 (Tuesday)
Cris Mishmash
Ages 5-6
Tuesday
4:30 PM to 5:15 PM
Ballet 2 Room
South Side - 3030 Thatcher Ave
Ballet 3a Technique (Tuesday)
Kate Fisher
Ages 7-9
Tuesday
4:30 PM to 5:15 PM
Ballet 3 Room
South Side - 3030 Thatcher Ave
Tumbling 3/4 (Tuesday)
Carey Cherochak
Ages 7-99
Tuesday
4:30 PM to 5:30 PM
Gym B
South Side - 3030 Thatcher Ave
Tumbling 1 (Tues 5:00)
Victoria Moffitt
Ages 3-4
Tuesday
5:00 PM to 5:30 PM
Fellowship Room
South Side - 3030 Thatcher Ave
Ballet 3 Choreography (Tues 5:15)
Kate Fisher
Ages 7-9
Tuesday
5:15 PM to 5:45 PM
Ballet 3 Room
South Side - 3030 Thatcher Ave
Ballet 1 (Tuesday)
Cris Mishmash
Ages 3-4
Tuesday
5:30 PM to 6:00 PM
Ballet 2 Room
South Side - 3030 Thatcher Ave
Hip Hop 3/4 (Tuesday)
Madison Bentz
Ages 7-98
Tuesday
5:30 PM to 6:30 PM
South Side - 3030 Thatcher Ave
Tumbling 2 (Tues 5:30)
Victoria Moffitt
Ages 5-6
Tuesday
5:30 PM to 6:15 PM
Fellowship Room
South Side - 3030 Thatcher Ave
Ballet 3b/c Technique (Tuesday)
Kate Fisher
Ages 7-9
Tuesday
6:00 PM to 6:45 PM
Ballet 3 Room
South Side - 3030 Thatcher Ave
Ballet 4/Adult Beginner Ballet
Miranda Vensor
Ages 10-99
Tuesday
6:15 PM to 7:30 PM
Ballet 2 Room
South Side - 3030 Thatcher Ave
Rainbow Connections (Tuesday)
Victoria Moffitt
Ages 2-4
Tuesday
6:30 PM to 7:00 PM
Fellowship Room
South Side - 3030 Thatcher Ave
Ballet 3 Choreography (Tues 6:45)
Kate Fisher
Ages 7-9
Tuesday
6:45 PM to 7:15 PM
Ballet 3 Room
South Side - 3030 Thatcher Ave


Powered by: DanceStudio-Pro.com